PSB Pluta prezentacja PDF - wersja polska
PSB Pluta PDF presentation - english version
PSB Pluta PDF-Präsentation - Deutsch
PSB Pluta présentation PDF - version française
Przedsiębiorstwo Ślusarsko-Budowlane LESZEK PLUTA (Pluta.pl) powstało w styczniu 1992 roku w Kielcach. Obecnie jesteśmy uznanym producentem konstrukcji aluminiowo-szklanych dla budownictwa na wysokim europejskim poziomie.
Od ponad 30-tu lat dostarczamy naszym Klientom rozwiązania dla budownictwa - produkty naszej pracy to przede wszystkim wszelkie konstrukcje aluminiowo–szklane... dalej...


 Jubileusz | 2016-01-24 @ realizacja

24 stycznia 1992 roku Pan Leszek Pluta zainicjował działalność firmy Przedsiębiorstwo Ślusarsko-Budowlanego LESZEK PLUTA z siedzibą w Kielcach. Właśnie minęły 24 lata aktywności naszej firmy na rynku - wspaniały czas wielu wyzwań i udanych realizacji, a przede wszystkim naszej fascynacji ARCHITEKTURĄ W ALUMINIUM I SZKLE.

Przy tej okazji życzymy sobie i wszystkim naszym Partnerom wielu kolejnych wspólnie zrealizowanych projektów, powodów do zadowolenia i sukcesów!


zdjęcia / photos

Pluta.pl _ Diamond Business Park/Würth Polska | 2016-01-10 @ news

2 października 2015 r. spółka Würth Polska świętowała 25-lecie istnienia firmy w naszym kraju. Gala jubileuszowa odbyła się w nowej siedzibie firmy, która mieści się przy ul. Posag 7 Panien 1 w dzielnicy Ursus w Warszawie, na terenie nowo wybudowanego Diamond Business Parku.

Gratulujemy Würth Polska z okazji jubileuszu i życzymy kolejnych sukcesów!

Jednocześnie pragniemy przypomnieć, że w ramach realizacji obiektu DIAMOND BUSINESS PARK URSUS C,D,E dla AIG/LINCOLN, na zlecenie EASTWAVE BUILDING COMPANY Sp. z o.o., firma Przedsiębiorstwo Ślusarsko - Budowlane LESZEK PLUTA Pluta.pl miała przyjemność wykonać zakres stolarki aluminiowo-szklanej dla tego obiektu.

www.propertynews.pl/biura/w-rth-przeprowadza-sie-do-diamond-business-park-ursus,40243.html

www.wurth.pl/pl/wuerth_pl/kontakt_2/headquarters/inhaltsseite_dreispaltig_detailseite.php

Grupa Würth, założona w 1945r. w Niemczech, obecnie składa się z 400 samodzielnych firm, rozmieszczonych w 80 krajach na całym świecie, zatrudniając 67 tys. osób. Würth to również ponad 3 miliony lojalnych klientów oraz przeszło 10 mld euro wartości sprzedaży. Polski oddział firmy funkcjonuje pod szyldem Würth Polska.

zdjęcia / photos

Diplôme d'honneur et d'encouragement | 2015-12-07 @ news

2015. Dla Pluta.pl był to rok pełen wysiłku i sukcesów w Polsce i w Algierii.Pan LESZEK PLUTA, podczas swojego pobytu biznesowego w Algierii, został też zaproszony do uczestnictwa w uroczystym spotkaniu zorganizowanym przez Ambasadę RP w Algierze, gdzie pośród grona przedstawicieli biznesowego środowiska algierskiego i polskiego otrzymał wyróżnienie imienne i dyplom uznania w związku z prowadzoną działalnością na rzecz współpracy polsko-algierskiej. Przyjemny akcent i swego rodzaju zachęta do dalszych działań.

zdjęcia / photos

Pluta.pl dla MATEX / KRAKÓW | 2015-10-28 @ realizacja

W Krakowie u zbiegu ulic Kobierzyńskiej i Lubostroń powstaje biurowiec firmy MATEX Transport s.c. W ramach przedsięwzięcia powstaje obiekt biurowo-usługowy o powierzchni użytkowej ok. 2,5 tys. mkw. Generalnym Wykonawcą obiektu jest Nowbud. Firmie Pluta.pl powierzono wykonanie kompleksowej usługi dostarczenia i montażu konstrukcji aluminiowo-szklanych do obiektu, m.in. zabudowy fasadowej, okien, drzwi.

zdjęcia / photos

Polski Klaster Aluminium _ KKK | 2015-10-27 @ news

Przedsiębiorstwo Ślusarsko-Budowlane LESZEK PLUTA jako jedna z głównych firm członkowskich Klastra ma przyjemność poinformować:
Polski Klaster Aluminium uzyskał status Krajowego Klastra Kluczowego!

Z inicjatywy Ministerstwa Gospodarki oraz Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, we współpracy z ekspertami zewnętrznymi, w ramach konkursu, wyłonionych zostało 7 Krajowych Klastrów Kluczowych.
Status Krajowego Klastra Kluczowego otrzymały klastry o najwyższym potencjale innowacyjnym, istotnym znaczeniu dla gospodarki kraju i wysokiej konkurencyjności międzynarodowej.

PKA zrzesza w swojej strukturze przedsiębiorstwa funkcjonujące w branży aluminium (m.in. Yawal SA, Pluta.pl), pracownie architektoniczne, ośrodki naukowe i certyfikacyjne, instytucje otoczenia biznesu i inne jednostki kooperacyjnego powiązania.

Status KKK będzie uprawniał klastry do aplikowania o wsparcie publiczne w ramach instrumentu Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-20 dla wsparcia przedsięwzięć przynoszących największe korzyści dla gospodarki w Polsce. Tym samym dla członków klastra otwiera się nowa perspektywa rozwoju i internacjonalizacji.

Wszystkim Członkom Polskiego Klastra Aluminium - gratulujemy!

www.mg.gov.pl/node/25317

www.ris.slaskie.pl/pl/aktualnosc/0/1443604577

www.polskiealuminium.pl/news/item/44-uzyskalismy-status-krajowego-klastra-kluczowego.html

zdjęcia / photos

FORUM BIZNESU POLSKA-ALGIERIA | 2015-09-21 @ news

Na zaproszenie Ministerstwa Gospodarki, Krajowej Izby Gospodarczej oraz Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Algierze Pluta.pl miało przyjemność uczestniczyć w Forum Biznesu Polska - Algieria z udziałem Wicepremiera Janusza Piechocińskiego, które odbyło się wczoraj w siedzibie Ministerstwa Gospodarki w związku z tym, że w dniach 20-22 września 2015r. przebywał w Polsce z oficjalną wizytą Minister Przemysłu i Górnictwa Algierii - Pan Abdessalam Bouchouareb wraz z towarzyszącą mu delegacją algierskich przedsiębiorców.

www.mg.gov.pl/node/25008

www.kig.pl/znajd-zagranicznego-partnera/wizytyzagranica/4456-relacja-forum-polska-algieria-z-udziaem-wicepremiera-ministra-gospodarki-pana-janusza-piechociskiego-21-wrzenia-2015-r.htm

Podczas Forum zaprezentowano możliwości dwustronnej współpracy handlowo-inwestycyjnej, następnie odbyła się sesja rozmów B2B dla firm.

Postrzegamy Algierię jako kraj szczególny - mówił wicepremier Janusz Piechociński podczas otwarcia polsko-algierskiego forum biznesowego w Warszawie. Podkreślił, że obok współpracy handlowej bardzo ważne są także relacje inwestycyjne, dodając, że Algieria to partner, który niesie przewidywalność, stabilność i racjonalność.

Gospodarki obu państw mają wielki potencjał, który obejmuje zarówno projekty publiczne, jak i małe i średnie firmy. Biznes z obu krajów jest gotowy na nowe przedsięwzięcia, a do wzajemnej współpracy i inwestycji zachęcają przedsiębiorców władze w Warszawie i w Algierze.www.youtube.com/watch?v=eDrU75Hk_S0

Algieria uważana jest przez Ministerstwo Gospodarki za jeden z rynków strategicznych, oferujący firmom z Polski m.in. możliwość uczestnictwa w projektach infrastrukturalnych, wydobywczych, turystycznych i rolniczych. Jest to też - podkreślił wicepremier Janusz Piechociński - w tym regionie partner stabilny, przewidywalny i racjonalny, i stanowi dla Polski "szczególny hub w Afryce Północnej".

- Algieria jest jednym z priorytetowych partnerów gospodarczych Polski w regionie Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu. W minionych 5 latach polsko-algierskie obroty wzrosły blisko 3-krotnie, mamy nadzieję na ich dalszą dynamikę w przyszłości – powiedział Janusz Piechociński.

Wicepremier Janusz Piechociński widzi możliwości znaczącego zwiększenia wzajemnej współpracy gospodarczej - obok wielkich firm związanych na przykład z energetyką czy sektorem rolno-spożywczym, także między małymi i średnimi przedsiębiorstwami z obu krajów.

Zapowiadając szybkie wprowadzenie odpowiednich regulacji i narzędzi wspierających budowanie nowych relacji i realizację wspólnych projektów polsko-algierskich, Minister Przemysłu i Górnictwa Algierii - Abdessalam Bouchouareb, wskazał jednocześnie na potencjał współpracy w takich branżach jak budownictwo, budowa maszyn, elektronika, rolnictwo.

- Jesteśmy zainteresowani możliwością aktywniejszego włączenia się polskich firm w realizację projektów objętych programem inwestycji publicznych, mających na celu dostawy towarów, usług czy nowoczesnych technologii dla procesu modernizacji i unowocześniania kraju. Dostrzegamy szansę współpracy w takich dziedzinach jak infrastruktura przemysłowa i transportowa, energetyka, budownictwo, gospodarka wodna, ochrona środowiska, rolnictwo, przemysł motoryzacyjny, informatyka, turystyka, hotelarstwo, konserwacja zabytków, lecznictwo.

W trakcie forum zawarto porozumienie o współpracy inwestycyjnej. Porozumienie uroczyście podpisali Prezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ) - Sławomir Majman oraz szef algierskiej Państwowej Agencji Rozwoju i Inwestycji (ANDI, Agence Nationale de Développement de l'Investissement) - Abdelkrim Mansuri.

Fotorelacja z wydarzenia: zdjęcia / photos

AMAZON / TOP 5 PRIME PROPERTY PRIZE 2015 | 2015-09-01 @ news

Pluta.pl ma przyjemność poinformować, że obiekt:

GOODMAN WROCLAW SOUTH LOGISTICS CENTRE dla AMAZON,

dla którego nasza firma zrealizowała zakres stolarki aluminiowo-szklanej na podbudowie arch. systemów profili aluminiowych YAWAL SYSTEM

został wyróżniony przez Forum Ekspertów na Liście TOP 5 oraz nominowany do nagrody PRIME PROPERTY PRIZE 2015 w kategorii Inwestycja Roku - Rynek Powierzchni Logistyczno-Magazynowej.

www.propertyforum.pl/2015/pl/prime-property-prize/165/

www.propertynews.pl/magazyny/projekt-goodmana-dla-amazona-wyrozniony-w-konkursie-prime-property-prize,38459.html
_________________________________________________________

Jest nam o tyle przyjemniej informować, że nasz obiekt Goodman Amazon zwyciężył już wcześniej również w konkursie EUROBUILD AWARDS 2014.

Eurobuild Awards to nagrody przyznawane za pośrednictwem Eurobuild CENTRAL & EASTERN EUROPE Construction & Property najlepszym firmom działającym na rynku budownictwa i nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowo - Wschodniej za działalność i za zrealizowane projekty.Film z Uroczystej Gali EUROBUILD AWARDS 2014:

www.youtube.com/watch?v=9f1F9rYAUAs

Najlepszym Projektem Magazynowym Roku 2014 wybrany został obiekt Goodman Wrocław South Logistics Centre zbudowany dla Amazon.

www.eurobuildcee.com/?page=news&id=18639

Inwestycja firmy Goodman dla amerykańskiego giganta internetowego Amazon w Bielanach Wrocławskich zwyciężyła w prestiżowym konkursie Eurobuild Awards 2014 organizowanym przez miesięcznik "Eurobuild CEE" w kategorii "Najlepszy Projekt Magazynowy Roku".
Wyróżniony projekt to jeden z największych wolnostojących obiektów logistycznych w Polsce. Budowa centrum o pow. 123 tys. m2 rozpoczęła się w październiku 2013 r., a oddano je do użytku we wrześniu 2014 r.

Goodman to jedna z większych światowych firm deweloperskich działających w branży powierzchni magazynowych. Grupa inwestuje w nieruchomości przemysłowe i centra dystrybucyjne w Europie, Australii, Ameryce Północnej, Brazylii i Azji.

m.wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/1,106542,17103087,Hale_Amazona_nagrodzone_w_miedzynarodowym_konkursie.html

"The statuette for Best Investment Department of the Year in the CEE region went to JLL, while the Best Project of the Year was Goodman’s Wrocław South Logistics Centre, (...) built for US internet giant Amazon."

www.eurobuildawards.com/?page=awards_competitor&id_competitor=2963

www.eurobuildawards.com/?page=news&id=14913&link=eurobuild-awards-2014-awards-for-the-central-and-eastern-europe-region

Award: New Warehouse of the Year, CEE
Project: Goodman Wrocław South Logistics Centre – BTS for Amazon
Project website: www.goodman.com/pl

Short information: Goodman’s fulfilment centre for Amazon is the of the largest free standing logistics facilities in Central and Eastern Europe and sets new standards in the e-commerce industry. (...) Development is located in 5km from the Wrocław city centre.

Country: Poland
Location: Bielany Wrocławskie, Wrocław
Total area (sqm): 250,000 sqm
GLA (sqm): 123,500 sqm
Type: BTS
Key tenants: Amazon
Name of investor: Goodman
Developer: Goodman
Architect: Ferma Kresek
Construction company: Bremer
Aluminium-Glass Structures: Pluta.pl
________________________________________________________Amazon w Polsce to gigantyczne 3 hale, koło Wrocławia i koło Poznania - największe centra dystrybucyjne, jakie dotychczas zbudowano w Polsce. Magazyn Goodman Amazon w Bielanach Wrocławskich jest jednocześnie jednym z największych wolnostojących obiektów logistycznych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Goodman Wrocław South Logistics Centre był pierwszym obiektem jaki Goodman zrealizował w Polsce dla firmy Amazon, a trzynastym w Europie.Dla tej inwestycji zrealizowanej w Bielanach Wrocławskich przez generalnego wykonawcę BREMER Sp. z o.o., ekipa Pluta.pl wykonała konstrukcje aluminiowo-szklane fasadowe oraz okienno-drzwiowe, wejście główne, ściany działowe, świetliki, daszki szklane, balustrady.Nowoczesny obiekt prezentuje najnowszą generację centrów dystrybucyjnych Amazona, w których zastosowano układ przestrzenny wykorzystywany obecnie w magazynach AMAZON na całym świecie.
www.pluta.pl/?ppg=w:show&j=257

zdjęcia / photos

poprzednie 1 2 3 4 5 6 78 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 następne


Kontakt:

ul. Domaniówka 1c,
25-413 Kielce


ul. Warszawska 49 lok. 44
25-531 Kielce

kom.+48 501 33 54 88
kom.+48 502 33 54 88

tel./fax+48 41 330 37 82

email:

pluta@pluta.pl

     O Firmie | Wykaz Realizacji | Rekomendowane systemy | Kontakt | © copyright, database & engine by Pluta.pl Group / Codeplex.pl
Google+